Naše webové stránky používají soubory cookies, které nám pomáhají s jejich vylepšováním. Abychom cookies mohli používat, musíte nám to povolit.
KitchenAid
Věškeré zboží KitchenAid na poptávku. Vyberte si kdekoli a poptejte u nás.
10 FAKTŮ, KTERÉ JSTE MOŽNÁ NEVĚDĚLI O IKONICKÉM ROBOTU KITCHENAID
1 BYL VYTVOŘEN, ABY UŠETŘIL ČAS PROFESIONÁLNÍCH PEKAŘŮ HR
Když v roce 1908 Herbert Johnson z Hobartovy továrny začal zamýšlet a designovat budoucí ikonu kuchyňských spotřebičů, vytvářel jej tak, aby vše přizpůsobil potřebám profesionálních pekařů a ušetřil jim práci s hnětením velkého objemu chlebového těsta. Už v roce 1914 tak firma propagovala původní model „H“, 80 litrový mixér, který byl pro komerční pekaře darem z nebes.
2 PO PEKAŘÍCH NÁMOŘNÍCI
Druhým krokem, k tomu, aby se KitchenAid dostal do amerických kuchyní, bylo jeho další rozšíření napříč vysokokapacitním vařením. Po komerčních pekařích se s ním mohli setkat i námořníci. Model „H“ se totiž stal standardním vybavením lodí amerického námořnictva, kterému šetřil čas a dodával efektivitu při zajištění obživy pro stovky mužů na palubě.
3 MANŽELKA MÁ VŽDYCKY PRAVDU
Po obrovském úspěchu, který vzbuzoval v komerčním použití mohutný model „H“ se Hobart rozhodl pomoci i ženám v domácnosti. Ve třicátých letech byl výběr skupiny testerů nového přístroje vcelku snadný. Vedení společnosti je jednoduše doneslo ke kritice svým manželkám. Když se jedna z nich vyjádřila, že tento mixér je nejlepší kitchen aid (kuchyňská záchrana), se kterou se kdy setkala, název mixéru byl na světě.
4 NADŠENÍ SE NEDOSTAVILO
Na rozdíl od předchozích komerčních modelů nesklidil první domácí prototyp takové ovace, jak se očekávalo. Mixér H-5 byl představen v roce 1919 a jeho jediným cílem bylo stát se pravou rukou hospodyněk. To by ale nesměl vážit téměř 30 kilogramů a měřit 60 centimetrů. Takový drobek do každé kuchyně se z obavy o jeho prodejnost obávali odebírat i běžní prodejci. Ty, které ani jeho mohutnost nezviklala, odradila cena 189USD. Při dnešní kupní síle by tato hračka stála v přepočtu 65 tisíc korun.
5 CO JE MALÉ, TO JE HEZKÉ.. A PRODÁ SE
V roce 1927 byla vytvořena zmenšená verze robota. Model G již představoval produkt, který se do běžné kuchyně vešel, současně byl i o něco levnější… a Americe učaroval. Jen během prvních tří let je jej prodalo 20 tisíc kusů.
6 MILÁČEK HVĚZD
S novým designem už nezbývalo moc k tomu, aby se KitchenAid stal nejprodávanějším kuchyňským robotem všech dob. Mezi jeho fanoušky se zařadili například John Barrymore – člen slavného hereckého klanu, E.I. DuPont – zakladatel jednoho z největších chemických koncernů, Henry Ford, herečka a aktivistka Myrna Loy, nebo slavný Jekkyl a Hyde Frederick March, ti všichni si nemohli vynachválit jeho výkon a kvalitu.
7 TŘICÁTÁ LÉTA – BOD ZLOMU
Jen, co se firmě podařilo odstranit základní nedostatky, kterými byly velikost mixéru a jeho astronomická cena, udeřila Velká hospodářská krize. Jak se k takovému období postavit s výrobkem, který si nemohl dovolit každý ani v době levných peněz, která jí předcházela? V roce 1936 firma rozvinula spolupráci s designérem Egmontem Arensem, který přetvořil výrobek do tak nadčasového designu, že se udržel až dodnes. Celých 80 let tak zůstává téměř beze změny a to jak ve svém vzhledu, tak ve stavbě vnitřní konstrukce.
8 INVESTICE, KTERÁ VYDRŽÍ
Design není tím jediným, co u robota Artisan zůstává už desetiletí stejné. O tomto robotu se říká, že je nezničitelný. Když firma slavila v roce 1994 své 75. výročí, pokusila se najít nejstarší dochovaný kousek. Jeho majitelka, 91 letá Maude Humes z Pensylvánie je pyšnou majitelkou Modelu H z roku 1919! Zdědila jej dokonce po své tetě. Pravděpodobně ji potěšilo, když zjistila, že současná kupní cena se pohybuje okolo dvou set tisíc korun.
9 VĚDA V KUCHYNI
K upečení nedělního koláče je toho potřeba více, než jen líbivý design. Pro co nejkvalitnější způsob mixování těst a krémů nejrůznějších konzistencí používá Artisan planetární míchání, během kterého rotuje nejen metla šlehače, ale také šlehač samotný.
10 MUZEJNÍ KOUSEK
Robot Artisan a další produkty od KitchenAid si díky své kvalitě a příběhu vysloužily vlastní muzeum. Najdete zde kousky nejrůznějších dekád i designů.